Zoek
Sluit dit zoekvak.

Reisverslag Die-Hard AZ Fans naar Jablonec Tjechië

Conference League 2021-2022 

Weerzien met FK Jablonec 

Het was een matig potje voetbal in het kille Tsjechië, maar het belangrijkste was dat het gelijke spel groepswinst en een aardige bonus opleverde. AZ overwinterde zodoende en bovendien kon de tussenronde overgeslagen worden zodat volgende week gestreden kan worden voor een plaats in de kwartfinale.  

Ruim tien jaar geleden speelde AZ eveneens in Jablonec met 1-1 gelijk (Benschop) en in buurgemeente Liberec werd drie jaar later met 0-1 gewonnen (Viergever) dus het was bepaald geen onbekend terrein voor ons. Alleen werd destijds de bestemming bereikt met een vliegtuig en bus via Praag. Maar Jablonec/Liberec is ook over de weg goed bereikbaar en samen met Brain stapten we dinsdagmorgen in de auto met als doel Terezín waar we zouden overnachten. We passeerden Enschede, Magdeburg, waar AZ ooit in 1988 intertoto-voetbal speelde, en Leipzig waar van de zomer geoefend werd tegen Red Bull. Voorbij Dresden passeerden we de grens. Om de vijftig kilometer tolweg te vermijden, kozen we voor een alternatieve route om onze eindbestemming van de dag te bereiken. Achteraf een hachelijke onderneming omdat de weg niet verlicht was en deze over een bergrug en door een donker woud liep. Uiteindelijk bereikten we Terezín waar de Duitse benaming Theresienstadt van is. Een vestingstad die in de Tweede Wereldoorlog tot een concentratiekamp en getto veranderde. Theresienstadt was vooral een doorgangskamp voor Joden die meestal naar Auschwitz-Birkenau of andere vernietigingskampen werden gestuurd. Ons appartement zat dan ook gevestigd in een gebouw dat als oud quarantaine/behandelafdeling voor Joden diende. De zoektocht naar enige horeca in het historische centrum verliep moeizaam, maar het Parkhotel bracht uitkomst en hier namen we dan ook een goulash en een paar biertjes om de lange reis goed te besluiten en tevens te proosten op oud Ben-Sider Ron de Leeuw die op deze dag alweer 23 jaar geleden overleed. Om 22.00 uur ging de boel op slot en met nog een paar biertjes die we eerder in een buurtwinkeltje gekocht hadden vertrokken we naar ons appartement. Wilt u dit artikel verder lezen? Word lid van de supportersvereniging!